Представники Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти розказали про новації зовнішнього незалежного оцінювання-2018 та їх впровадження на Рівненщині.
Отже, вперше, зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Таким учасникам результати тестування з цього предмета зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію повної загальної середньої освіти.
Вступники можуть подавати сертифікати ЗНО як 2018 року, так і 2016, 2017 років з усіх предметів, окрім іноземних мов. Це пов’язано зі зміною формату проведення тестування. Цьогоріч до тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде введено аудіювання «розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
Кожен учасник ЗНО обов’язково має здати українську мову, математику або історію України та предмет за вибором.
«Нагадую, що на сайті Українського центру оцінювання якості освіти можна безкоштовно ознайомитись із тестами минулих років, пройти тренувальне он-лайнове тестування. Або спробувати свої сили у повноцінному пробному ЗНО. А ще, прошу учасників тестування подбати про своєчасне отримання ID-картки», ─ зауважила заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольга Янушевич.
Реєстрація на основну сесію ЗНО-2018 триватиме з 6 лютого по19 березня, сама сесія проходитиме з 22 травня по 13 червня, а додаткова – з 2 липня по 11 липня.
Реєстрація електронних кабінетів вступників на основі повної загальної середньої освіти буде відкрита 2 липня і триватиме до 25 липня. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Ті, хто вступатиме до вишів на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, зможуть подати заяви до 20 липня. Для тих же абітурієнтів, які вступатимуть лише на основі сертифікатів ЗНО, подання заяв буде відкрито до 26 липня.
Умови вступу теж зазнали деяких змін, відомо, що кількість заяв зменшена з 9 до 7, а подавати їх можна буде не більш ніж на 4 спеціальності. Подання заяв на контракт не обмежується.
Для вступу на окремі медичні спеціальності буде встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія».
Залишено коефіцієнти – регіональний, сільський, галузевий, однак були дещо змінені їх величини. Так, регіональний коефіцієнт для вишів Києва буде 1, для ВНЗ у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04, в інших областях, зокрема Рівненській – 1,02.
Сільський коефіцієнт збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05. На інші спеціальності СК дорівнюватиме 1,02. Ним зможуть скористатися вступники, які зареєстровані у селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу.
Дізнатися, хто пройшов на бюджет, вступники зможуть 1 серпня – цього дня оприлюднять рейтинговий список із зазначенням рекомендованих до зарахування. На місця державного та регіонального замовленням зарахування відбудеться 7 серпня, а за кошти фізичних або юридичних осіб – не пізніше 30 вересня.
Щодо вступу на магістратуру, то ЗНО складатимуть вступники не лише на спеціальність «Право», а й на «Міжнародне право».