Одним з найбільших зимових свят, яке відзначає український народ, є день Святого Миколая.
День Святого Миколая це свято для всіх дітей. Адже саме в цей день під подушкою у дітлахів знаходиться подаруночок. У цей день не тільки діти, а й всі дорослі святкують . З нетерпінням цього дня чекали вихованці дошкільного закладу.
Діти вірять в існування цього доброго захисника і намагалися не гнівити Святого Миколая, який знає про всі їх вчинки.
І ось він завітав до вихованців дитячого садка "Пташенятко" с.Бугрин молодшої, різновікової та старшої групи з довгою бородою та торбою гостинців. Проте прийшов не один, а з ангелятами та Ябедою. Ангели розповідали Миколаю про хороші вчинки дітей, а Ябеда, навпаки , про погані. За те, що дитина слухняна - отримує подарунок. Якщо ж дитина неслухняна, вона отримує різки. Малята розказували вірш та співали пісеньки про Святого Миколая, а також давали обіцянки бути чемними та слухняними, за що отримали солодкі подарунки.
У середній групі ретельно готувалися діти, батьки та вихователі до цього дня. У них відбулося гарне свято.
«Темної грудневої ночі Чудотворець Миколай спускається з небес до українських дітлахів аби крадькома залишити біля їх ліжечок омріяні подарунки. На золотих санях з білими кіньми та мішком гостинців об’їжджає він усі будинки, де міцно сплять дітлахи…» такими словами ведуча ( Лисюк Наталя Ярославівна, вихователь) розпочала свято.
Гарно одягнені та із святковим настроєм дітки розказували вірші про Святого Миколая, дарували йому пісеньки «Ой хто, хто Миколая любить» та «Прийде у гості Миколай», танцювали оригінальні таночки дівчаток – янголяток та розповідали як чекали його у гості. Разом із Чудотворцем (Гавлитюк Юлія Олександрівна, вихователь) свято прикрашала чарівна Зірочка (Карпюк Софія- вихованка групи), пустуни –чортенята (Гаврилюк Богдан, Коваль Олександр – учні 1 класу) намагалися «зіпсувати» усім присутнім настрій та зашкодити святу. Старання дітлахів були винагароджені смачними солодкими подаруночками. Малята щиро дякували Святому Миколаю за гостинці та запрошували прийти на наступний рік.