На обслуговування у відділ надання соціальних послуг населенню приймаються:
Пенсіонери, які досягли пенсійного віку і не мають працездатних родичів, послуги отримують безкоштовно до переліку послуг відповідно державного стандарту.
Перелік документів:
- письмова заява громадянина;
- медичний висновок;
- договір;
- картка визначення індивідуальних потреб;
- довідка про склад сім’ї;
- копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);
- інформаційна довідка з реєстру прав власності на нерухоме майно;
- копія пенсійного посвідчення;
- копія пільгового посвідчення;
Затверджено Наказ Міністерства соціальної
політики України 13.11.2013№760
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
22листопада2013р. за № 1990/24522
Державний стандарт надання соціальних послуг населенню
Цей державний стандарт визначає зміст, обсяг, умови та порядок надання соціальної послуги населенню, показники її якості для суб’єктів незалежно від форми власності, які надають цю послугу.
Державний стандарт застосовується для організації надання соціальної послуги особам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше ніж чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, здійснення моніторингу й контролю за якістю надання соціальної послуги, визначення тарифу платної послуги вдома.
Надання соціальних послуг в обсягах, визначених цим Державним стандартом, надається безоплатно, за плату.
Місце й строки надання соціальних послуг населенню
Соціальні послуги надаються за місцем проживання отримувача соціальної послуги протягом робочого дня.
Соціальна послуга догляду вдома може надаватись:
- постійно (ІІІ, ІVгрупи рухової активності 2 рази на тиждень, V група рухової активності - 5 разів на тиждень),
- періодично (2 рази на місяць),
- тимчасово (визначений у договорі період).
Строки надання соціальної послуги узгоджуються з отримувачем соціальної послуги та (або) його законним представником після проведення комплексного визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та зазначаються у договорі про надання соціальної послуги.
Укладання договору про надання соціальної послуги вдома.
З кожним утримувачем соціальної послуги або його законним представником протягом 5 днів з дня прийняття рішення про надання соціальної послуги укладається договір про її надання.
Укладання договору про надання соціальної послуги здійснюється за участю отримувача соціальної послуги або його законного представника.
У разі необхідності до складання договору залучаються члени родини отримувача соціальної послуги.
Договір підписується отримувачем соціальної послуги або його законним представником та головою Бугринської сільської ради Бугринської об’єднаної територіальної громади. Кожна зі сторін отримує один примірник договору.
Проведення комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги та складання індивідуального плану здійснюється протягом 5 календарних днів з дати звернення (подачі заяви) отримувача(чем) соціальної послуги або його законного представника (законним представником).
Підставою для припинення надання соціальних послуг населенню:
- відмова отримувача соціальної послуги та/або його законного представника від отримання соціальної послуги догляду вдома;
- направлення отримувача соціальної послуги до стаціонарної інтернатної установи або закладу, інших установ або закладів для постійного перебування;
- зміна місця перебування отримувача послуги;
- не виконання вимог одержання соціальної послуги та письмового попередження про можливість відмови у наданні;
- наявність медичних протипоказань для надання соціальної послуги;
- поліпшення стану здоров’я (наявність медичного висновку про здатність до самообслуговування, потребу в постійній сторонній допомозі) або результатами визначення індивідуальних потреб;
- закінчення строку дії договору;
- смерть отримувача послуги;
- ліквідація суб’єкта, що надає соціальну послугу вдома.
Захист та безпека отримувача соціальної послуги
Надавач соціальної послуги провадить свою діяльність з повагою до гідності отримувачів соціальної послуги або їх законним представникам надається інформація про порядок оскарження не професійних дій надавача соціальної послуги.
Отримувачі соціальної послуги та (або) їхні представники інформуються про відповідальність згідно чинним законодавством у разі застосування ними фізичного чи іншого насильства щодо надавача соціальної послуги.
Надавачу соціальної послуги забороняється використовувати речі отримувачів соціальної послуги, отримувати від них кошти, подарунки тощо.