Відразу після відкриття на Рівненщині Центру розвитку місцевого самоврядування у ньому розпочалася робота.
Експерти провели круглий стіл щодо перебігу процесів децентралізації в Рівненській області, зокрема, в галузі освіти та медицини.
На захід запросили заступників голови Рівненської ОДА Ігоря Тимошенка та Світлану Богатирчук-Кривко, фахівців відділу секторальної децентралізації програми «U-LEAD» з Європою» Аню Фішер, Міхала Кубіша, Анну Гайдучок, керівників профільних обласних управлінь, голів ОТГ.
Під час зустрічі голови об’єднаних територіальних громад змогли отримати перші консультації.
За словами Світлани Богатирчук-Кривко, на сьогодні виникає багато питань щодо передачі закладів районного підпорядкування до ОТГ. Деякі галузеві міністерства не встигають в законодавчому аспекті. Тому, як зазначила заступник голови ОДА, Центру розвитку місцевого самоврядування варто активніше працювати із ними в цьому напрямку, вносити пропозиції.
Посадовець нагадала головам ОТГ про важливість створення опорних шкіл, адже нині держава дає хороші бонуси у вигляді фінансування для облаштування кабінетів, енергоефективних проектів, будівництва доріг.
Крім того, Світлана Богатирчук-Кривко акцентувала увагу на змінах у галузі медицини.
«Насамперед буде фінансуватися послуга, яку отримуватиме хворий. Гроші будуть йти за пацієнтом. Створиться ринок медичної послуги первинної ланки. З’являться приватні структури і конкуренція призведе до підняття якості послуг», - зазначила заступник голови ОДА.
Експерти програми «U-LEAD» запропонували керівникам ОТГ свої можливості щодо підтримки розвитку спроможності громад, які вже об’єдналися, і що нині на шляху об’єднання. Нещодавно в області ними вже було проведено навчання щодо написання проектних пропозицій задля залучення фінансування. Як зазначила менеджер західного регіонального хабу у Львові проекту «U-LEAD» Анна Гайдучок, громади передусім повинні мати стратегічний план розвитку, адже без нього неможлива участь у проектах.