На Рівненщині підвели підсумки реформи децентралізації за перше півріччя 2017 року
Нині в області вже створено 23 об’єднані громади, у 19 з них обрали голів та депутатів, ще чотири – чекають своїх перших виборів
Два роки поспіль ОТГ отримують «підйомні» від держави.
Про це розповів директор департаменту економічного розвитку та інвестицій Рівненської ОДА Костянтин Мокляк під час прес-конференції «Стан об’єднання територіальних громад Рівненської області: підсумки півріччя 2017 року».
«Рівненська область не пасе задніх у реформі. Процес значно активізувався після прийняття на початку 2017 року закону про утворення громад шляхом дооб’єднання. Це стало поштовхом для громад Костопільського, Дубенського та Рівненського районів. Так, вже на порозі прийняття рішення про об’єднання Семидубська Дубенського та Зорянської Рівненського районів. Буквально вчора рішення про об’єднання прийняли Оржівська та Клеванська сільради», - зазначив Костянтин Мокляк.
Загалом Перспективним Планом затверджено створення на Рівненщині 64 громади. А це, нагадаємо, замість 365 сільрад.
З словами директора Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслана Сивого, процес децентралізації дещо стримує Верховна Рада.
«Ми чекаємо на прийняття дуже важливого закону про визнання обласних центрів окремими громадами, завдяки чому навколишнім сільрадам буде простіше приєднуватись. Є й інші важливі законопроекти – про доцільність існування районів, межі яких співпали з громадами, щодо земель поза населеним пунктом громади", - наголосив Руслан Сивий.
Присутні погодились, що важливим стимулом для утворених громад є підтримка від держави. Так, цьогоріч на розвиток 18 ОТГ Рівненської області з держбюджету передбачили 64 мільйони гривень. Водночас п’ять громад, що об’єдналися першими, фінансові вливання отримують два роки поспіль.
Окрім державної допомоги, ОТГ мають і власні фінансові успіхи. Так, за І півріччя 2017 року доходи місцевих бюджетів 18-ти ОТГ зросли у 1,5 рази.
Своїми першими успіхами поділився голова Бугринської сільської об’єднаної територіальної громади Сергій Пилипчук.
Громада одна з перших стала на самостійний шлях і за два роки ефективно використала усі можливості. Зокрема, це єдина на Рівненщині громада, яка залучила кошти з державного фонду регіонального розвитку – 3,6 млн. грн. підуть на модернізацію системи теплопостачання. Плани у Бугринського голови – амбітні. Це створення добровільної пожежної дружини, ремонт доріг, удосконалення роботи комунального підприємства.
На завершення брифінгу присутні наголосили, що децентралізація – одна з найуспішніших реформ держави. І якщо ще три роки були вагання щодо її проведення, то вже нині не сумніваються у правильності обраного шляху.