13 січня українці відзначають свято Маланки. Згідно з повір’ям, Маланка - Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем, щоб сповістити господарів про наступні урочистості.
Серед найдавніших різдвяних містерій, що збереглися до наших днів, є обряд "водіння кози". Він відбувається на Свято Маланки (Щедрий вечір) та Василя (Старий Новий рік), 13-14 січня. Цими днями ВОДЯТЬ КОЗУ, примовляючи:
Де коза ходить, там жито родить,
Де не буває, там вилягає.
Де коза туп-туп, там жита сім куп,
Де коза рогом, там жито стогом.
Де коза хвостом, там жито кустом!
У давнину святкове переодягання виконувало важливі релігійно-магічні функції, але з часом цей звичай перетворився на веселу розвагу, маскарад. Свято Маланки відзначають новорічним обрядом з традиційним переодяганням в тварин і фольклорних персонажів.
Не оминуло свято Маланки і молодь с. Посягва, яка з вечора щедрувала, ходила із "козою", водила переодягненого на Маланку парубка. Традиційні персонажі — «баба» Маланка, «дід» Василь і «коза».
Гурт молоді ходив з обрядовим дійством по всьому селу, не оминаючи жодної хати, адже люди вірили, що без спеціальних побажань наступний рік не зможе бути вдалим.
Завідуюча клубною установою с. Посягва
І. М. Анохіна