Щорічно 12 червня відзначається важлива подія – Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Ідея створення цього дня належить Міжнародній організації праці, котра висунула відповідну пропозицію у 1997 році. З 2002 року подія святкується під егідою Організації Об’єднаних Націй.
День боротьби з дитячою працею має за мету звернення уваги людства до цієї проблеми, сприяння поширенню ідеї безпечної трудової діяльності та викоріненню праці дітей.
Більш ніж 215 мільйонів неповнолітніх на планеті (від 5 до 14 років) працюють, близько половини з них працюють в жахливих умовах та на повній зайнятості, що становить велику загрозу для розвитку дитячого організму й чинить негативний вплив на майбутнє дитини.
За українським законодавством, на роботу можна приймати осіб з 16-річного віку (як виняток – у 14-15-річному віці, але лише за згоди одного з батьків чи осіб, які їх заміняють). За Конвенцією Міжнародної організації праці, будь-яка форма праці, яка може з високою долею ймовірності зашкодити фізичному, психічному чи моральному здоров’ю дітей, їхній безпеці чи моральності, не повинна виконуватися особами, які не досягли 18-річного віку.
Діти, які працюють у надто ранньому віці, понад встановлену тривалість робочого дня, в умовах, що є шкідливими для їх здоров’я, фізичного і розумового розвитку, позбавлені достойного і повноцінного дитинства, що матиме вплив на їх майбутнє. Саме тому суспільство не має ставитися до дитячої праці, як до допустимого, звичайного явища. Праця дітей у нашій країні не заборонена, але її застосування має відповідати законодавству та враховувати в першу чергу інтереси дитини. Наше спільне завдання – не допускати жодних проявів незаконного використання дитячої праці.
Навіть у такий скрутний період в історії нашої держави нам всім необхідно пам’ятати, що діти повинні, в першу чергу, навчатися, розвиватися, а не працювати! Миру нам всім та спокою, щасливого дитинства нашим дітям на рідній землі!
З повагою Бугринська сільська рада.