Вперше в письмових джерелах поселення М’ятин згадується на картах уточнення кордонів Речі Посполитої 1753 року. Але ще в середньовіччі землі сучасного М’ятина належали мурзі Олізару Кирдею. В середині XVIIстоліття ці землі купили вельможі Пепловські, графська родина Велепольських, а пізніше вони належали маркграфам Мишковським та Турнам.
Після згаданих вельмож землями та людьми тут володів польсько-російський граф, сенатор Олександр Іллінський. Він збудував тут маєток, привів у належний стан господарство, організував видобуток каменю-вапняку та випалювання з нього вапна високої якості.
Теперішня будівля церкви споруджена у 1874 році в класичному українському стилі. Основа у вигляді хреста, вхід в церкву – із Заходу. З того часу церква зовнішньо не зміни-лася. Тільки було змуровано високу і міцну загорожу та значно змінилося начиння. За різних часів і різних влад церква не припиняла своєї діяльності.
При церкві 1 жовтня 1886 року відкрита школа грамотності. Тепер – це школа І-ІІ ступенів.
М’ятин завжди адміністративно був прикріплений до Посягви, тому вони і мали однакову адміністративну приналежність за різних держав та територіальних поділів.
У 1952 році тут було утворено колгосп «Перемога», який у 1955 році об’єднався з артіллю села Олексіївка в колгосп імені Щорса, а у 1958 році був об’єднаний з колгоспом імені Богдана Хмельницького (с. Посягва).
Раніше біля М’ятина було невеличке село Федорівка, та з часом ці два села злилися в одне і про час минулий нагадує лише назва однієї з сільських вулиць Федорівська.