Село Ясне виникло пізньої осені 1896 року підназвою Михайлівка. Таку назву дали поселенню, як і іншим сусіднім, за ім’ям одного з синів Олександра ІІ. Тоді на території Рівненщини виділялися землі під військовий полігон, а тамтешні села підлягали виселенню. На вільні землі біля села Посягва і переїхали переселенці з гориньградських хуторів. Того року тут поселилося 11 сімей, а наступного – ще 23 сім’ї. Село Михайлівка було тоді маленьким і збудувати свою церкву не могло, тому люди ходили до церкви в Посягву. У 1898 році сельчани поставили в селі «фігуру» - дерев’яний хрест, а в 1904 році на його місці звели дерев’яну каплицю в честь Успіння Пресвятої Богородиці і запо-чаткували храмове свято на «першу Пречисту» 28 серпня.
За часів Радянської влади село входило до Сергіївської, а потім Посягвівської сільської ради. До 1976 року тут діяла початкова щкола.
У листопаді 1943 року село було частково спалене німецькими карателями.
У 1952 році жителі села утворили колгосп «Нове життя», який у 1958 році було приєднано до колгоспу імені Богдана Хмельницького (с. Посягва).
У 1963 році село перейменували у Ясне. Тоді було проведено адміністративно-територіальну реформу і три райони (Гощанський, Корецький та Острозький) об’єднали в один і в цьому новоутворенню з’явилося дві Михайлівки. Тому одну з них і переймену-вали.